AAA   AAAA
Masz pytania? Zadzwoń!
(41) 383 30 40

Warto zobaczyć!

   
 

TRZECIA WIZYTA STUDYJNA ZREALIZOWANA!

W dniach 16-19 września br. miała miejsce trzecia wizyta studyjna w Szwajcarii realizowana w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”.
Wzięło w niej udział 20 osób – 15 przedstawicieli kadry zarządzającej z małopolskich domów pomocy społecznej oraz przedstawiciele Małopolskiego Komitetu Sterującego projektu, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Wizyta pozwoliła zapoznać się z działalnością 6 podmiotów działających w Zurichu, Lucernie i Grenchen. Uczestnicy spotkań zrealizowanych w trakcie wizyty mieli możliwość pozyskania informacji dotyczących systemu pomocy osobom potrzebującym wsparcia w Szwajcarii, a także poznania rozwiązań stosowanych w odwiedzanych placówkach, co było podstawą do wymiany opinii.
W spotkaniu realizowanym w Fundacji Schmelzi uczestniczył Prezydent Miasta Grenchen Pan Francois Scheidegger.
Ze strony naszego domu w wizycie brał udział nasz dyrektor.
Spotkanie przybliżyło metody i technikę pracy w różnych instytucjach pomocy społecznej w Szwajcarii. Powstały także różne propozycje nowych rozwiązań, które będziemy chcieli wprowadzić w naszym domu m.in. Zbudowanie systemu wzajemnego wsparcia „bank czasu” na bazie mieszkańców Domu, jego sympatyków, wolontariuszy oraz uczestników lokalnego UTW.

Więcej informacji i zdjęcia z wizyty na stronie: http://www.sppw.rops.krakow.pl/2015/09/22/trzecia-wizyta-studyjna-zrealizowana/
 
Dom pomocy społecznej Betania
ul. ks. Skorupki 19
32-200 Miechów
tel. (41) 383 30 40
tel./fax (41) 383 16 48
Realisation:CePixel