AAA   AAAA
Masz pytania? Zadzwoń!
(41) 383 30 40

Spotkanie pilotażowe

  

W dniu 11 maja 2016 r. w naszym Domu miało miejsce pierwsze spotkanie pracowników z doradcami w ramach projektu "Wsparcie domów pomocy społecznej w oparciu o duński model pracy".  

Doradcy przedstawili główne założenia projektu, omówili dotychczasowe zmiany, jakie wprowadzono w małopolskich domach pomocy społecznej w trakcie jego realizacji. Zaplanowano wraz z uczestnikami projektu kolejne działania, uczestnicy otrzymali również pierwsze zadania, wyznaczono termin kolejnych spotkań konsultacyjnych..

Projekt realizowany jest poprzez doradztwo, w tym spotkania konsultacyjno-doradcze obejmujące profesjonalizację kadr dwóch domów pomocy społecznej, a także poprzez wizyty studyjne w wybranych domach pomocy, które w ubiegłych latach uczestniczyły
w projekcie oraz stałą opiekę merytoryczną pracowników ROPS.

Obecnie realizowana jest już piąta edycja projektu, który w formie pilotażowej wraz z duńskimi partnerami realizowany był w latach 2002 – 2005.
Ze wsparcia w ramach projektu skorzystało do tej pory dziewięć małopolskich domów pomocy społecznej; efektami projektu objęto zatem ponad tysiąc niepełnosprawnych mieszkańców małopolskich domów pomocy.
Wszystkich zainteresowanych zasadami pracy wprowadzanej w ramach niniejszego projektu zachęcamy do lektury wcześniej wspomnianego Poradnika, która znajduje się w zasobach publikacji ROPS Kraków.

 
Dom pomocy społecznej Betania
ul. ks. Skorupki 19
32-200 Miechów
tel. (41) 383 30 40
tel./fax (41) 383 16 48
Realisation:CePixel